Süni csoport

Csoportunkba 25 kisgyermek jár. A Süni csoport szobája tágas, világos, jól felszerelt. Elsődleges célunk a nyugodt, szeretetteljes, családias légkör megteremtése. Fontos, hogy gyermekeink jól és biztonságban érezzék magukat, szívesen jöjjenek óvodába. Kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekeink iskolai életmódra való felkészítésére a szabad játék és a mindennapi tevékenységeink során egyaránt. Gazdag játékeszközökkel rendelkezünk, emellett számos fejlesztő és ügyességi játékok is rendelkezésre állnak a gyermekek számára. Ezen belül a kisebb játéktereket úgy alakítottuk ki, hogy a gyermekek játéktevékenységeit legoptimálisabban szolgálják. A szabad játékot maximálisan támogatjuk, hiszen ez a legfontosabb az óvodáskorú gyermekek számára. A játékos tanulási tevékenységeket az adott témának megfelelően valósítjuk meg, melyek komplex formában hetenként változnak. Támogatjuk a sokszínű változatos technikájú, gyermeki alkotásokat, melyekből kiállítást készítünk a csoportszoba elé, melyet a szülők is megcsodálhatnak. Fontosnak tartjuk a gyermekek egyéni mozgásfejlődését, melyre a héten több lehetőséget is nyújtunk a számukra, hiszen egy nagyon jól felszerelt tornaterem és egy nagy udvar áll rendelkezésünkre. Fontos számunkra a természet szeretete, a környezetet tudatos életmód, melyeket kirándulások, környezeti séták során valósítunk meg.

„Még senki sem fedezte fel, hogy milyen mély együttérzés, kedvesség és nagylelkűség rejtőzik egy gyerek lelkében. A helyes nevelés legfőbb feladata, hogy feltárja e kincseket.”      / Emma Goldma/