Süni csoport

Kápolnásnyék hat csoportos óvodája, kitárul most előtted,

Bemutatok én is egyet, figyelj hát rám légy szíves!!!

Mi csoportunk a Süni csoport.

Kicsik még a mi sünikéink, csupán 3 évesek, most kezdték az óvodát, de könnyen vették az akadályt. Nehéz volt az elvállás szüleiktől kezdetben, de pár hét után már sírás nélkül is bejöttek.
25 gyermeket ismerhettünk meg szeptemberben, 13 kislányt, valamint 12 kisfiút.
Kiscsoportos sünikékre négyen is vigyázunk. Óvjuk, védjük, szeretgetjük őket nap, mint nap. Gondoskodunk róluk, figyelünk rájuk és a biztonságukra is, hiszen kicsik még.
Kiemelt célunk, hogy a kisgyermekek érzelmi biztonságra leljenek.
Minden tevékenységünk alapja a szeretetteljes bánásmód, a gyermekközpontú szemlélet. Feladatunk a szabad játék feltételeinek biztosítása, hiszen a kisgyermek a világról szerzett tapasztalatait a játékon keresztül tudja igazán feldolgozni.

Teret biztosítunk a gyermekek önálló próbálkozásainak, felfedezéseinek, alkotó tevékenységeinek, spontán tapasztalatszerzésének. Játékba ágyazott tevékenységeink sokszínűek, igyekszünk úgy megvalósítani azokat, hogy a gyermekek érdeklődését felkeltsük, ezáltal bővítsük ismereteiket, fejlesszük készségeiket.